Mérkőzés ismétlése a TolnaTáj Televízióban vasárnap este 23:45-től.

Játékvezetők: Söjtöry Tamás, Benedek Zoltán

Szekszárdon folytatnánk a jó sorozatot

2011. február 4.

Atomerőmű- ZTE NKK Csapatunk az idei évben nagyszerűen teljesít. Kizárólag a Sopron volt képes megverni a jó formában lévő ZTE-t. Szombaton igazi rangadó következik , ezuttal Szekszárdon.

Kérdés, hogy tovább száguld-e a Göcsej expressz? Költői a kérdés , de nem lehetetlen a válaszok keresése. A szezon második felére megtáltosodott csapatunk és fokozatosan javul a lányok teljesítménye. Nem estünk széjjel a kötelezőtől és nem ilyedtünk meg a bravúrtól sem és ez mutatja a mai ZTE NKK erejét. Csapategység, összetartás és küzdenitudás.

A hétvégén Szekszárdra látogatunk, ami nem lesz éppen könnyű mérkőzés. De lássuk , miként vélekedik erről Gáll Tamás vezetőedző:

-  Szeretnénk folytatni a jó sorozatot. Egész héten keményen készültünk, videóztunk kielemeztük a Szekszárd játékát.  Figyelemmel kísértem a kupameccsüket és tisztában vagyok a képességeikkel. A játék a fontos, mi már a célunkat elértük a nyolcba kerüléssel. Sikerültek a bravúrgyőzelmek és innentől minden győzelem újabb gyertya a tortánkon, ami a csapatom erejét tükrözi.
 Nekik nagyon fontos mérkőzés ez, mivel talán az utolsó szalmaszál, hogy a nyolcba kerüljenek. Közel azonos csapat vagyunk. Az idény előtt nem lehetett megmondani melyik csapat fog jobban szerepelni. Nekünk jobban ment eddig a játék, mint nekik. Győzni szeretnénk, de nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez csak nagy akarással és alázattal, valamint koncentrációval és pontossággal lehetséges.

Mit szóltál amikor megtudtad a kupasorsolás eredményét?

- Mosolyogtam kicsit a sorsoláson. A sors esélyt adott a számunkra és mi élni szeretnénk vele , de előtte van még a Szekszárd aztán a  Pécs meccs , utána gondolkodunk a Szeged elleni  összecsapáson.

Gáll mester munkáját nehezíti, hogy többen is a csapatból vírusos megfázással bajlódtak és kéérdéses, közülük ki léphet majd pályára.

Reméljük tovább folytatódik a csapat kiváló sorozata és tovább tudja őrizni az előkelő negyedik helyét a tabellán.

A mérkőzés időpontja:

Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK

A mérkőzést a ZALASPOR T ÉLŐBEN KÖZVETÍTI!

Hajrá lányok, hajrá ZTE!

Forrás: ztenkk.hu / Jóna István

- TEOL -

A legfontosabb pillanatokban megremegtek a kezek

2011. február 5. 20:13 TEOL
Szekszárd | A nyolcba jutás szempontjából fontos lett volna legyőzni a Zalaegerszeget, de még így sincs minden veszve. Viszont a hátralévő három meccsen nyerni kell a Szeged, a Cegléd és a Baja ellen is.

Női kosárlabda NB I. Atomerőmű-KSC Szekszárd–ZTE NKK 72–75 (17–22, 22–18, 12–22, 21–13). Szekszárd, 250 néző. V: Söjtöry, Benedek. Szekszárd: Medgyessy 8/3, Szavercsenko 12, SZEMERÉDI 19/6, Vincze A. 2, VINCZE V. 13. Csere: Turcsinovics 6, Demeter 2, Jevtusenko 9, Tamis 1, Papp. Vezetőedző: Ujhelyi Gábor. ZTE: BUKOVSZKI 24/12, Szélesy 7/3, Ambrus 4, Czukor 11, ZSOVÁR 16/9. Csere: PAGE 11, Sonyák, Szalay 2. Vezetődző: Gáll Tamás.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–11, 13. p.: 25–25, 16. p.: 35–31, 26. p.: 47–53, 33. p.: 57–67.
Kipontozódott: Demeter (40. p.), Ambrus (40. p.).

Látszott a szekszárdi lányokon, hogy nagyon fontosnak tartják a győzelmet, ugyanakkor a kritikus helyzetekben többüknek megremegett a keze. Sokat nyomott a latban a 21 eladott labda, és a végjátékban kihagyott ziccerek.

Így látták a mérkőzést a szakvezetők
Ujhelyi Gábor:
– Azt hiszem az NB I egyik legaranyosabb csapata vagyunk. Az ellenfelek nagy része feltehetően szívesen játszik ellenünk, mert nagy részükkel jót küzdünk és a végén általában ők örülhetnek.
Gáll Tamás: – Küzdelmes mérkőzés volt, de nem az a lényeg, hogy miként nyertünk, hanem az, hogy meglett a győzelem. Folyt köv.

- ZalaSport -

A vége szoros volt

Írta: Bedő István
2011. február 05. szombat 22:25

Atomerőmű Szekszárd - ZTE NKK 72-75 ( 17-22, 22-18, 12-22, 21-13).

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Szekszárd, 200 néző. Jv.: Söjtöry, Benedek.

Szekszárd: Vincze A (2), Szemerédi (19/6), Szavercsenko (12), Vincze V. (13), Medgyesi (8/3). Csere: Tamis (1), Turcsinovics (6), Jevtusenko (9), Demeter (2), Papp. Vezetőedző: Újhelyi Gábor.

ZTE: Bukovszki (24/12), Ambrus (4), Szélesy (7/3), Zsovár (16/9), Czukor (11). Csere: Page (11), Szalay (2), Sonyák. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Mindkét együttes számára fontos volt a találkozó. A hazaiak győzelmük esetén még reménykedhetnének, hogy az alapszakaszt az első nyolcban zárják, a ZTE számára pedig a 4. hely megtartása érdekében volt fontos a siker.

Az első negyed elején fej-fej mellett haladt a két csapat, a hajrá a vendégeknek sikerült jobban. A második negyedben fezárkozott a hazai csapat, rövid időre átvette a vezetést, de a nagy szünet előtt a ZTE fordított. Remek harmadik negyedbeli teljesítményével alapozta meg végső sikerét a zalai csapat, ekkor nagyszerűen védekezett. A befejező negyedben egy ideig még tartott a vendégek lendülete, azonban az utolsó 5 percben kevés kosarat szereztek. A tolnaiak felzárkóztak, szerencsére rendkívül gyengén dobták a büntetőket, így az egerszegiek nagy csatában kicsikarták a számukra fontos győzelmet.

Értékelés:

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Rendkívül hullámzó teljesítményt nyújtottunk, egy negyedet nyertünk, majd a következőt elvesztettük. A hullámzó játéknak megvolt az oka, a hét során 5 játékos betegeskedett, úgy volt, hogy Page nem is játszik. Nagy küzdelmet vártam a mérkőzésen, ez bejött. Két fontos cél lebegett előttünk, mindkettő teljesült. Megnyertük a mérkőzést, és szerencsére senki nem sérült meg.

- ZTE NKK -

Újabb fontos győzelem

2011. február 5.

GYőzelem Szekszárdon Az Atomerőmű –Szekszárd csapatához látogatott csapatunk, és folytatta idei jó sorozatát.

Zsovár Orsi szerezte az első duplát a mérkőzésen. Amelyre Vincze válaszolt azonnal (2-2).
Bukovszki Móni sikeres büntetőivel újra a mieink vezettek (2-4). Medgyessy pontjaira Czukor tudott válaszolni, majd Szemerédi következett (6-6). Vincze pontjaival először vezettek a hazaiak a mérkőzésen (8-6). Zsovár és Ambrus pontjaival, három ponttal megugrottunk (8-11).
Az ötödik percben Vincze Viktória válaszolt, majd a közben beálló Page is feliratkozott a gól lövök listájára egy duplával majd egy sikeres büntetővel (10-14). A hazaiak sorra gyűjtögették a személyi hibákat, amiből Czukor Tünde volt eredményes (10-16).
A három perces hazai gólcsendet Turcinovic törte meg (12-16). Majd Bukovszki értékesített két büntetőt (12-18).
Jevtusenko zárkóztatta az utolsó percben a Szekszárdot, amelyre Pagnek is volt válasza (14-20). Medgyesys dobta a mérkőzés első hármasát, majd Bukovszki közép távolijával alakult ki a negyed végeredménye (17-22).

Turcinovic neve mellé került a második negyed első pontja (19-22). Szavercsenko duplájával pedig egy pontra zárkózott fel a Szekszárd. Szélesy jelezve jó formáját, és egy hármassal köszönt be, amelyre Ievthusenko két duplával válaszolt és újra egyenlőt mutatott az eredményjelző (25-25).
 Gáll Tamás időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, amely végén Szalay Virág két pontjával újra átvettük a vezetést. A hazaiak nem hagyták annyiban és Medgyessy 2+1-es akciójával már a hazaiak vezettek. Page értékesítette Bukovszki passzát, majd Szélesy is beköszönt egy duplával (28-31).
A 16. percben Szalay ellen sportszerűtlent ítéltek a játékvezetők a megítélt büntetőből Vince az egyiket értékesítette a megítélt támadásból viszont újra eredményes volt (31-31). Szemerédi és Demeter büntetőivel, négy ponttal meglógtak a hazaiak (35-31). Bukovszki Móni egy jó duplával és egy labdaszerzésből indított támadással hozta Zsovárt kihagyhatatlan helyzetbe és újra egyenlő volt az állás (35-35).
Az utolsó percet egy Zsovár hármassal kezdte csapatunk, amire Szavercsenko válaszolt büntetőből (37-38). Bukovszki azonnal válaszolt egy duplával, majd egy hazai kosár zárt a félidőt (39-40).

A második félidőt is harcosan kezdte csapatunk.  Főleg Bukovszki volt elemében, szinte egymaga vitte a hátán a ZTE –t. Fej- fej mellett haladtak a csapatok a negyed derekáig, amikor Bukovszki két-hármast is elsüllyesztett a Szekszárd gyűrűjűben és hat pontra meglépett csapatunk (47-53).  Szemerédi és Ievthusenko tartotta a lépést ZTE-vel (50-54). A 28 percben Zsovár harmadik sikeres hármasával újra hét ponttal vezetett csapatunk (50-57). Zsovár Orsi két sikeres büntetőjével már kilenc pont lett az előny (50-59). Bukovszki Móni büntetőjével mát tíz egység volt a két csapat között (50-60). Válaszként Szemerédi csak egy büntetőjét értékesítette, amire Czukor Tünde válaszolt egy duplával. A dudaszó előtt még Bukovszki szerzett labdát, de már nem maradt idő a játékszer hálóba juttatására (51-62).

Szavercsenko duplájával indult  az utolsó negyed (53-62). Czukor azonnal válaszolt, majd Szemerédi duplájára Bukovszki távolról köszönt be ismét, a mérkőzésen harmadszor (55-67). A 33. percben Szavercsenko és Szemerédi vette hátára a csapat terheit és zárkóztatta a hazaiakat (59-67). De jött Szélesy és újra tíz volt a különbség (59-69). Két perces mezőnyjáték után újra Bukovszki volt eredményes távolról (59-72). Amely után érthetően időt kért a hazaiak edzője.
Három perc volt vissza a mérkőzésből, amikor talán az utolsó szalmaszálba kapaszkodott a hazai csapat Előbb Szemerédi, majd Szavercsenko dobott közép távolit, majd Szemerédi távolról is eredményes volt, amire Ambrustól jött csak válasz zalai oldalon, kijelenthetjük, hogy nagyon jókor (67-74).
Az utolsó két percre nagy mezőnycsata alakult ki. A Szekszárd kapaszkodott és meg is kapta az esélyt a végére ugyanis Zsovár dobás közben szabálytalankodott Medgyessy ellen, amit a sporik sportszerűtlennek ítéltek. A büntetőket Medgyessy kihagyta és a megítélt támadásból Tamis értékesített egy büntetőt, majd Czukor Tünde is csak egy büntetőt dobott be és a végén Vincze duplája hozta közelebb a Szekszárdot, de ez is csak a szépítésre volt elegendő (72-75)

Összességében a mérkőzés a vártnak megfelelően nehéz csatát hozott. A harmadik negyedben robbantani tudott a ZTE, és az ekkor megszerzett előnyt már csak meg kellett tartani. Főleg Bukovszki és Zsovár nyújtott extra teljesítményt, de az egész csapat diadala ez a nagyon fontos győzelem.

Atomerőmű KSC Szekszárd – ZTE NKK 72-75 (17-22, 22-18, 12-22, 21-13)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Szemerédi 19/6, Szavercsenko 12, Medgyessy 8/3, Ievthusenko 9, Turcinovic 6, csere: Vincze V. 13, Tamis 1, Vincze A 2, Demeter 2, Hajdu -, Papp –,  Edző: Ujhelyi Gábor

ZTE NKK: Bukovszki 24/12, Szélesy 7/3, Czukor 11, Zsovár 16/9, Page 11, csere: Szalay 2, Ambrus 4, Sonyák -, Mester -, Dukai -, Edző: Gáll Tamás

Statisztika

Gáll Tamás:- Küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, sok hibával tarkítva.  De nem az a lényeg, hogy miként nyertünk, hanem az, hogy meglett a győzelem. Idegenben , főleg Szekszárdon nyerni órási fegyvertény. Dolgozunk tovább, a hétvégén várjuk a Pécset.