kosarjo, TEOL, nso, ZalaSport, zalaihirlap, ztenkk  2010.10.29. 11:44

Ellenőr: Szabadvári

- TEOL -

Csak csapatként van esélye Zalában a KSC-nek

2010. október 30. 09:20 TEOL
KSC Szekszárd | A Vasas ellen fontos győzelmet arató Atomerőmű-KSC Szekszárd szombaton (16.45 óra) megeleptést okozna a ZTE KK otthonában.

Ujhelyi Gábor csapatának tavaly sikerül győznie Zalában (80–67), igaz az egy remekül összerakott gárda volt, míg az idei még csak lépeget a csapattá válás útján.

– A zalaiak szerdán a Fradi otthonában játszottak bajnokit, ráadásul nem egy fiatal csapatról van szó. Ezt szeretnénk kihasználni – mondta Ujhelyi Gábor, a szekszárdiak edzője. – A Vasas elleni győzelem jót tett a játékosok önbizalmának, azóta mindenki reálisan látja, hogy hol a helye, mire képes.

– Zalaegerszegen csak akkor lesz esélyünk, ha mindenki félreteszi az egyéni érdekeket, és igazi csapatot alkotunk. Ki kell használnunk, hogy négy magas emberünk is van, nagyon fontos lesz, hogy a lepattanózásból melyik csapat jön ki jobban – zárta a szakvezető

- ztenkk -

Újra hazai pályán a ZTE NKK

2010. October 29.

ZTE NKK- Atomerőmű KSC Két idegenbeli, fővárosi kitérő után újra hazai környezetben lép pályára csapatunk, ezuttal az Atomerőmű KSC lesz az ellenfél.

Hét nap alatt három mérkőzés! Ennyit játszanak ilyen rövid idő alatt a zalaegerszegi lányok. Készülni tulajdonképpen ennyi idő alatt nem lehet. Nézzük az elején.

Az elmúlt szombaton harminc ponttal megszórtuk a Vasas Csatát, majd a szerdai mérkőzésen igazi rangadón szenvedtünk vereséget, a Farkas Sándor által irányított Nanett FTC ellen, szintén idegenben. Szombaton újabb rangadó vár a lányokra, a tizedik helyen álló Atomerőmű KSC-t fogadjuk. Nem kell messzemenő következtetést levonni a  helyezésből, mivel az előző szezonban hazai pályán csak az Atom volt képes megverni bennünket( leszámítva a nagycsapatokat). Van tehát  miért vissszavágni.

Helyezés

Gáll Tamás vezetőedző hasonlóképpen gondolkodik:

- Nagyon nem volt időnk regenerálódni és készülni a mérkőzésre. A rövid eszésprogramban csak a szintentartás  és néhány taktikai elem fért bele. Egyfelől jó  a sűrű bajnoki program, mert játékban vannak a lányok, természetesen ha sérültünk van akkor ez már nem igaz.

Milyen csapat az Atomerőmű?

-  A tavalyi szezonból még elevenen él bennünk az a fájó vereség. De nem a múlttal, hanem a jelennel kell törödnünk és természetesen most is , mint mindíg győzni akarunk. Az Atomerőmű elég rapszódikusan játszik, és éppen ezért nem lehet tudni melyik arcát mutatja szombaton. A Vasast és a BSE-t sikerült eddig megverniük, mindkettőt hazai környezetben és egy ponttal kaptak kia Szolnoktól, szintén odahaza. Nem tudjuk mire lehetnek képesek.

Milyen taktika lehet eredményes, egy ilyen "fekete ló" ellen?

- Most is a védekezésünkön lesz a hangsúly! A Fradi ellen nem tudtuk védeni a leválló embereket és sok pontot kaptunk kívülről is. Ezekre most is nagyon oda kell figyelnünk. Ha összeál la  védekezésünk és eredményesek tudunk lenni támadásban is, akkor miénk lehet a győzelem. A lányok nagyon fel vannak tüzelve, az előző idényben elszenvedett vereségért most revansot szeretnének venn.

Aki kiváncsi a mérkőzésre és a revansra az látogasson el a szombaton a Városi Sportcsarnokba!

A mérkőzés időpontja:

ZTE NKK-  Atomerőmű KSC  2010. október 30. 16.45

Játékvezetők: Forrai Sámuel, Török Zoltán

ellenőr: Szabadvári János

A női mérkőzésen megváltott jegyek érvényesek a férfi mérkőzésre is,amely szintén izgalmasnak ígérkezik:

Zalakerámia ZTE KK- Marso-Vagép NYKK 19.00.

HAjrá lányok, Hajrá ZTE!

Forrás:ztenkk.hu / Jóna István

- KOSARJO -

A mérkőzést egyértelműen a hazai csapat kezdte jobban. Egy 12:4-es roham után Ujhelyi Gábor időt kért és a Tajkov-Tamás párost küldte pályára. Labdaszerzések és a montenegrói Biljana lepattanózásának köszönhetően felzárkóztunk (14:10). Ezután a ZTE kért időt, és az első negyed vége egállal zárult (14:14).

A második negyedet is nehezen kezdtük, sok labdát eladtunk és a hazaiak ismét elléptek (25:18). Újabb KSC időkérés, ismételten cserék, aminek köszönhetően újra magára talált csapatunk (29:28). Szavercsenko két és fél perccel a vége előtt az oldalvonaltól eleresztett palánk síkja mögüli dobásával átvettük a vezetést (29:30), ZTE időkérés következett. A negyed vége előtt egy perccel Biljana egy szerencsétlen leérkezés során bokasérülést szenvedett. Azonnal le kellett cserélni, visszaállni már nem tudott. Az első félidő vége 36:32 lett.

A második félidőben első kosarunkat Szavercsenko dobta, ezután állt a játék, a ZTE elhúzott (44:36) és a negyed közepén időt kellett kérnünk. Medgyessy tripláját (46:39) kivéve nem sokat változott a játékunk, így ismét időt kért Ujhelyi edző, ami lendületet adott a csapatnak. A negyed vége 52:47 lett.

Az utolsó játékrész elején 2 pontra zárkóztunk fel (54:52), amit ismét hullámvölgy követett (59:52). Ujhelyi időkérése után szép megmozdulásokat láthattunk. Ievtushenko szerzett labdájából Medgyessy adott asistot Tamásnak. Három perccel a meccs vége előtt Szevercsenko dobott két büntetőt (59:56), aztán Medgyessy értékesített egy hárompontost két perccel a mérkőzés vége előtt, amire Bukovszki (a ZTE 9-es játékosa) egy gyors duplával válaszolt (63:59). Fokozódott a hangulat, alapvonalas bedobásból először Tamás, majd Ievtushenko kapott gólpasszt, amivel kiegyenlítettünk (63:63). Erre ezúttal Czukor válaszolt egy duplával, miközben Medgyessy beütötte az 5. faultját, és Czukor értékesítette büntetőjét (66:63) egyetlen perccel a mérkőzés vége előtt. Következő támadásunk során eladtuk a labdát, huszonegy másodperccel a vége előtt Tamás ütött oda egyet Bukovszkinak, aki a két büntetőből egyet értékesített. Az utolsó támadásra egyetlen másodperc maradt. Ievtushenko még eleresztett egy triplakísérletet, azonban ha bement volna akkor sem lett volna elegendő a mérkőzés folytatásához, a győzelemhez. A végeredmény ZTE NKK – Atomerőmű KSC Szekszárd 67:63.

2010. október 30. szombat

- nso -

2010. 10. 30. Utolsó módosítás: 2010-10-31 00:03:08

Női kosárlabda NB I: az Atomerőmű kikapott Zalaegerszegen

Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának kilencedik fordulójában a ZTE hazai pályán négypontos győzelmet aratott az Atomerőmű ellen.

A találkozó végig izgalmasan alakult, hiszen a nyitó negyed döntetlenje mellett a második félidő két játékrészében csupán egy-egy pontnyi különbség jött össze. A ZTE ötödször győzött, az Atomerőmű hetedszer szenvedett vereséget a bajnoki szezonban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
ZTE NKK–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 67–63 (14–14, 22–18, 16–15, 15–16)
Zalaegerszeg, 200 néző. V: Forrai, Török
ZTE: BUKOVSZKI 23/6, Szalay, ZSOVÁR 12/6, CZUKOR 16/3, Page 10. Cs: Szélesy 4, Ambrus, Sonyák 2. Edző: Gáll Tamás
ATOMERŐMŰ: MEDGYESSY 11/9, Szemerédi, Demeter, Turcsinovics 6, Vincze V. 9. Cs: Tamás 6,  Tajkov N. 4, Jevtusenko 10, SZAVERCSENKO 10, Papp 4, Vincze A. 3.  Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–4. 15. p.: 27–21. 25. p.: 44–36. 35. p.: 59–52
Kipontozódott: Medgyessy (40. p.)
MESTERMÉRLEG
Gáll Tamás: – Kiszenvedtük a győzelmet, egy hét alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk, nem is vártam szép játékot.
Ujhelyi Gábor: – Hittük, hogy bravúrt érhetünk el, de amikor ez megvalósulhatott volna, borzasztó technikai hibákat követtünk el. A fáradt Zalaegerszeg megérdemelten győzött.

- TEOL -

Közel volt a bravúrhoz Zalaegerszegen a KSC

2010. október 30. 20:14 TEOL
KSC Szekszárd | Az Atomerőmű-KSC Szekszárd közel volt a meglepetéshez Zalaegerszegen, ám a rutinosabb hazaiak három ponttal győztek.

ZTE NKK-Atomerőmű-KSC Szekszárd 67–63 (14–14, 22–18, 16–15, 15–16). Zalaegerszeg, 200 néző. V: Forrai, Török. ZTE: BUKOVSZKI 23/6, Szalay, ZSOVÁR 12/6, CZUKOR 16/3, Page 10. Csere: Szélesy 4, Ambrus, Sonyák 2. Edző: Gáll Tamás. KSC: MEDGYESSY 11/9, Szemerédi, Demeter, Turcsinovics 6, Vincze V. 9. Csere: Tamás 6,  Tajkov N. 4, Jevtusenko 10, SZAVERCSENKO 10, Papp 4, Vincze A. 3.  Edző: Ujhelyi Gábor.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–4. 15. p.: 27–21. 25. p.: 44–36. 35. p.: 59–52
Kipontozódott: Medgyessy a 40. percben.

Így látták a szakvezetők
Gáll Tamás:
Ujhelyi Gábor: – Hittük, hogy bravúrt érhetünk el, de amikor ez megvalósulhatott volna, borzasztó technikai hibákat vétettünk. A fáradt Zalaegerszeg megérdemelten győzött.

- ZalaSport -

Kiszenvedett győzelem

Írta: B.I.
2010. október 30. szombat 21:28

ZTE NKK - Atomerőmű Szekszárd 67-63 (14-14, 22-18, 16-15, 15-16).

NB I női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 120 néző. Jv.: Forrai, Török.

ZTE NKK: Bukovszki (23/6), Zsovár (12/6), Szalay, Czukor (16/3), Page (10). Csere: Szélesy (4), Ambrus, Sonyák (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Atomerőmű: Medgyessy (11/9), Szemerédi, Turcinovics (6), Vincze V. (9), Demeter. Csere: Vincze A. (3), Jevtusenko (10), Szavercsenko (10), Tamás (6), Papp (4), Tajkov (4). Vezetőedző: Újhelyi Gábor.

Kosárszegénység jegyében teltek az első percek, azt meglódult a ZTE, a 7. Percben 12-4-re vezetett. Egy vendég időkérést követően a 9. percben már egált mutatott az eredményjelző. (12-12). A második negyedben sem találta a ritmust a hazai csapat, a szekszárdiak rövid időre átvették a vezetést. Ezután ismét egy sikeres hazai széria következett, 10 pont fölé nőtt az előny. Majd egy újabb hazai hullámvölgy következett, s a vendégek ismét ott lihegtek a hazaiak nyakán.

A nagyszünet után sem változott a játék képe, a küzdelem dominált. Rengeteg volt a technikai hiba, ebben javarészt a hazaiak jártak az élen. A 39. percben 61-61 volt az állás. Ekkor Czukor dobott egy duplát, majd Bukovszki két büntetőjével nyert a ZTE. Az alacsony színvonalú mérkőzés után a hazaiak csak a győzelemnek örülhettek.

Vélemények:

Gáll Tamás, a ZTE NKK vezetőedzője: - Kiszenvedtük a győzelmet. Egy hét alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk, nem vártam szép játékot.

Újhelyi Gábor, az Atomerőmű Szekszárd vezetőedzője: - Bravúrra készültünk, de rengeteg technikai hibát követtünk el, így nem nyerhettünk.

- zalaihirlap -

Nyert a ZTE NKK

A Zalaegerszeg hazai pályán szoros mérkőzésen győzte le az Atomerőműt a női kosárlabda-bajnokság szombati játéknapján.

2010. október. 30. szombat | Szerző: MTI

Eredmények:

ZTE NKK-Atomerőmű KSC 67-63 (14-14, 22-18, 16-15, 15-16)

Fotó: Ohr Tibor

- ztenkk -

Sikerült a revans a Szekszárd ellen

2010. October 31.

ZTE NKK- SZekszárd KSC Szombaton, nehéz mérkőzésen sikerült revansot venni a Szekszárdon, az előző bajnokságban elszenvedett hazai vereségért.

A vendégek szerezték az első kosarat, amelyre Zsovár Orsi két jó büntetővel válaszolt. Csapatunk két perc után robbantott és pontos dobásainknak nyolc pontos előnyre tettünk szert (12-4). A vendégek mestere időt is kért és sikerült felrázni a csapatát, mivel fokozatosan zárkóztak fel. Csapatunk pedig elvesztette a ritmust és pontatlanná vált. A negyed hajrájára egyenlíteni tudott a Szekszárd és ezt az eredményt tudta tartani a negyed végéig (14-14).

A második játékrészben továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 13. percben előbb Zsovár egy hármassal majd Czukor Tündi egy duplával lódított a döcögő szekéren, némi előnyhöz juttatva csapatunkat (23-18). A vendégeknél most jött a hullámvölgy, amely az időkérésük után sem változott. Bukovszki Móni és Danielle Page kosaraival már nyolcpontosra dagadt az előny (29-21). Az előny tudatába könnyelművé váltak a lányok és pontatlan dobások valamint eladott labdák jellemezték a játékunkat. A Szekszárd kihasználta a hibákat és egy 0-10 –es rohammal átvette a vezetést a 18. percben. Gáll Tamás időkérése használt, hiszen előbb Page kosarával visszavettük a vezetést Zsovár második hármasával pedig négy pontra növeltük (34-30). A negyed vége előtt egy perccel Turcsinovics a bokáját fájlalva lent maradt a parketten és társai segítségével a padra kényszerült. A játékos nem is tudta tovább folytatni a játékot. Az utolsó pontokat a mérkőzésen nagyon agilisan játszó Bukovszki Móni szerezte büntetőből (36-32).

A harmadik negyed elején összeállt a védekezésünk és támadásainkat is rendre pontokkal fejeztük be ennek köszönhető a találkozó legnagyobb különbsége (48-39).De ahogy lenni szokott, jött a hullámvölgy és a Szekszárd újra felzárkózott és a negyed végére, öt pontra csökkentette hátrányát (52-47).

Az utolsó felvonás izgalmas csatát hozott. A 35 percig sikerült megtartani a megszerzett előnyt, de ekkor beleerősítettek a vendégek és főleg Medgyessy távoli dobásainak köszönhetően utolérték a ZTE-t. Egy perc volt hátra a mérkőzésből, amikor sikerült egy vendégtámadást kivédekeznünk és az ellentámadásból Czukor Tünde keze nem remegett meg. Egy ziccerrel és az ellene elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetővel három pontos előnyt szereztünk. A hátralévő időben a vendégek már nem tudtak újítani és a mérkőzés végeredményét Bukovszki Móni sikeres büntetője, állította be (67-63).

Revansra készült csapatunk, és ha egy kicsit nehezen is de sikerült a visszavágás a tavalyi sérelmekért. Hullámzó játékkal de óriási küzdéssel sikerült a győzelem, köszönhető az egész mérkőzésen jól teljesítő Bikovszki , Zsovárnak és Czukor Tündének. Nem mellékesen alacsonyabb szerkezetű csapatunkkal sikerült megnyernünk a lepattanó párbajt is. A statisztikában viszont továbbra sem mutat jól a szerzett és eladott labdák aránya, amin még mindig van mit javítani a lányoknak az eredményesebb szereplés érdekében.

Zalaegerszeg, Játékvezetők: : Forrai S, Török Z.

ZTE NKK: BUKOVSZKI 23/6, Szalay, ZSOVÁR 12/6, CZUKOR 16/3, Page 10. Cs: Szélesy 4, Ambrus, Sonyák 2. Edző: Gáll Tamás

Statisztika

Gáll Tamás: - A lepattanó párharcot megnyertük, ez volt a szándékunk, valamint az eladott labdákból az ellenfél gyors indulásait is sikerült valamelyest megakadályoznunk a mérkőzés során. A mérkőzésen cseppet sem érezte a hazai pálya előnyét, a bíráskodás hagyott némi kívánnivalót maga után. Ettől függetlenül a csapat kitett magáért, átlépett a hullámvölgyeken és megnyerte a mérkőzést.

Bukovszki Mónika:
- Éreztem, hogy kemény mérkőzés lesz a Szekszárd elleni. Egy rangadó mindig ilyen, a lényeg az, hogy nyertünk. Keményen megizzadtunk érte, de azt gondolom, hogy csapatmunkával, még ha hullámvölgyekkel is, de megnyertük a mérkőzést és örülök neki!

Csapatunkra a sorsolás szeszélye miatt, most két hetes pihenő vár. A játékosok egy kis pihenőt kapnak, és utána készülhetnek a Bencze Tamás, vezette Szeged ellen, akinek soraiban ott lesz Rasheed Rita, aki tavaly még a Volánban játszott.

Hajrá lányok, hajrá ZTE!

- TEOL -

Majdnem összejött a bravúr a KSC-nek

2010. november 2. 10:12 TEOL
Kosárlabda | Az utolsó percben még egálra állt a KSC Szekszárd Zalaegerszegen, de az izgalmas hajrában a győztes pontot a hazaiak szerezték

ZTE NKK–Atomnerőmű Szekszárd 67–63 (14–14, 22–18, 16–15, 15–16). Zalaegerszeg, 200 néző. V: Forrai, Török Z. ZTE: BUKOVSZKI 23/6, Szalay, ZSOVÁR 12/6, CZUKOR 16/3, Page 10. Csere: Szélesy 4, Ambrus, Sonyák 2. Edző: Gáll Tamás. Szekszárd: MEDGYESSY 11/9, Szemerédi, Demeter, Turcsinovics 6, Vincze V. 9. Csere: Tamás 6, Tajkov N. 4, Jevtusenko 10, SZAVERCSENKO 10, Papp 4, Vincze A. 3. Edző: Ujhelyi Gábor.

A fáradtságra alapozott a Szekszárd, hiszen jól tudta, hogy a ZTE az elmúlt napokban több mérkőzést játszott és Ujhelyi Gábor csapata valóban nagyon szívós ellenfélnek bizonyul.

Az elején ugyan 12–4–re ellépett a zalai alakulat, de aztán előbb egyenlített a Atomerőmű, majd Szavercsenko vezérletével fordított (29–30). Közben volt időszak, amikor a ZTE már 27–18–ra is vezetett, főleg a megint kiváló formában játszó Bukovszkinak és Zsovárnak köszönhetően. Fordulás után megint Bukovszki beceneve) vette kezében az irányítást (44–34), azonban nagyon sok hiba tarkította a játékot.

A Szekszárd nem engedte lendületbe jönni a zalaiakat, rendkívül harcosnak bizonyult az olykor hullámzóan teljesítő ZTE NKK ellen. Az utolsó negyedben is teljesen nyílt volt a mérkőzés, Szavercsenko a 37. percben 59–56–ra hozta fel csapatát, miközben akadt néhány igencsak vitatható játékvezetői ítélet is.

Az utolsó perc kezdetén Jevtusenko egyenlített (63–63), Czukor kettő plusz egy pontja viszont eldöntött mindent. Nyert a ZTE, de a szekszárdi játékosokat is dicséret illeti. Nem sok hiányzott nekik a bravúrhoz.

Gáll Tamás: – Kiszenvedett siker volt ez, hiszen csapatomban ez volt a harmadik mérkőzése egy hét alatt, s jó játékot nem is várhattam.
Ujhelyi Gábor: – Hittünk a bravúr lehetőségében, de amikor ezt megvalósítottuk volna, borzasztó technikai hibákat követtünk el.