19 Danijela Varda 7

- TEOL -

Régi ismerősökkel érkezik a Ferencváros Szekszárdra

2010. október 9. 06:26 R. G.
Kosárlabda | Szekszárd–Ferencváros – duplán. A fővárosi zöld-fehérek pénteken NB I-es kézilabda-meccsen léptek pályára a megyeszékhely sportcsarnokában, szombaton a női kosárlabda NB I-ben fogadja a Nanette-FTC-t az Atomerőmű-KSC Szekszárd alakulata.

Ujhelyi Gábor együttese eddigi négy meccséből egyet nyert, háromszor vereséget szenvedett. A BSE elleni sikert (75–68) egy Szolnoktól (91–92), Győrtől (62–76) és Soprontól (55–90) elszenvedett vereség követte. A Fradi két győzelmet és két vereséget jegyez: a BEAC-ot (76–65) és a Vasas-Csatát (61–54) felülmúlta, a Pécstől (56–73) és a Soprontól (53–66) a papírformának megfelelően kikapott. Igaz, a KSC is állhatna ilyen mérleggel, a Szolnok elleni meccsét ugyanis többször is megnyerte a gárda, végül kétszeri hosszabbítás után mégis alulmaradt.
A Szekszárd a nyári Sió Kupán már összecsapott a Fradival, a zöldek akkor 74–49-re győztek. A népligetiek keretében több régi ismerőst is feldedezhetünk: Danijela Varda, Darida Csilla és Russai Petra is játszott korábban a tolnai megyeszékhelyen.

– Egy rutinos csapat ellen kell megküzdenünk, továbbra is azt tudom ígérni, hogy a játékosok mindent meg fognak tenni azért, hogy jó eredményt érjünk el – mondta Ujhelyi Gábor, a KSC vezetőedzője. – Úgy gondolom, a találkozó a palánkok alatt fog eldőlni. Nem vagyunk még készen, sajnos nagyon kevesen vagyunk, az öt-öt elleni játékot továbbra sem tudjuk gyakorolni a tréningeken. A sok mérkőzés ráadásul kifacsarta a játékosokat. Nem is annyira fizikálisan, inkább fejben fáradtak el a lányok.

Nagyon remélem, hogy Tamás Ritát hamarosan be tudom vetni, és Tajkov Nikolett is elkezdi az edzéseket jövő héten. A Ferencváros kerete tele van rutinos kosarasokkal, olyanokkal, akik már öt-hat éve az NB I-ben szerepelnek, míg a mieink most érzékelik, milyen is a legmagasabb osztályban játszani. Még sokat kell dolgoznunk, éppen ezért azt mondom, hogy számunkra nem is elsősorban a Fradi, hanem a következő, BEAC elleni idegenbeli és a Vasas elleni hazai mérkőzés fontos.

- TEOL -

Hazai pályán kapott ki a KSC

2010. október 9. 20:14 Balázs László
Szekszárd | Atomerőmű-KSC Szekszárd–Nanette-FTC 69–80 (21–17, 18–24, 12–20, 18–19).

Nők. Szekszárd, 250 néző. V: dr. Vígh, Jurák. Szekszárd: Medgyessy 7, Demeter 3, SZEMERÉDI 15/3, VINCZE V. 12, Vincze A. 11. Csere: Turcsinovics 8, Jevtusenko 4, Szavercsenko 9/3, Tamás R. Edző: Ujhelyi Gábor. FTC: RUJÁK 17, SZLIMÁK 20/3, DARIDA 6, Russai 10/3, Varda 7. Csere: Reiner 6, Hegedűs 9/3, Fülöp 1, Kováts 4, Lantos. Edző: Farkas Sándor.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–6, 15. p.: 31–29, 25. p.: 41–51, 35. p.: 58–70.
Kipontozódott: Demeter A. a 40. percben.
Ujhelyi Gábor: – Van még mit tanulni…

Farkas Sándor: – A második félidőre úgy jöttünk ki, ahogy mindig szeretném. A jó kezdésünk eldöntötte a mérkőzést.

- TEOL -

A rutin győzött a lendület és a fiatalság felett

2010. október 11. 13:07 , Legutóbb frissítve: 2010. október 11. 13:07 Máté Dóra
Kosárlabda | A nyári Sió Kupa után ismét kikapott a KSC Szekszárd a Ferencvárostól. Ezúttal azonban csak 11 pont lett a különbség.

Nagyon jól kapta el a rajtot az Ujhelyi Gábor dirigálta szekszárdi együttes, az első negyed derekára már hat pontos előnyre tettek szert. Egymás után szórták a kosarakat, és kihasználták a jobb erőkből álló ellenfelük hibáit. A második negyedben azonban ocsúdni látszott a kissé álmosan kezdő Fradi, sikerült felzárkózniuk, majd a szünet előtt a vezetést is átvették. A mérkőzés folyamán először.

fordulás után a zöld-fehér alakulat nagyon jól kapta el a rajtot, megállíthatatlanul hatoltak át a szekszárdiak védelmén, és ezúttal ők használták ki könyörtelenül a hibákat. Amiből akadt is bőven, ugyanis Ujhelyi lányai sorra adták el a labdákat. Úgy tűnt a hazaiak teljesen elveszítették a mérkőzés eleji lendületüket. Hét perc alatt mindössze kettő pontot sikerült szerezniük.

Az atomosok trénere ekkor időt kért, és megpróbálta felrázni a kissé szétesett csapatát, de a tíz gólos hátrány csak nem akart fogyni. Elégedetlenkedtek is a nézők, a találkozó elején mutatott játék alapján jobb befejezésre számítottak. Annak ellenére bizakodtak a drukkerek, hogy a nyáron a Sió kupán egyszer már vereséget szenvedtek a tapasztaltabb játékosokat felsorakoztató fővárosiaktól. A szekszárdi lányok becsülettel végigküzdötték a meccset, de Ujhelyi Gábor mérkőzés utáni nyilatkozata mindent elárul. A rutin ismét győzedelmeskedett.

Ujhelyi Gábor: –Van még mit tanulni...
Farkas Sándor: –A második félidőben úgy jöttünk ki, ahogy mindig is szeretném, és a jó kezdés eldöntötte a mérkőzést.