kosarjo, nemzetisport, zalasport  2009.11.21. 09:41

2009. november 21. szombat 16:45

ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 67:80 (18:18, 19:17, 7:25, 23:20)

STATISZTIKA

- nemzetisport -

Az Atomerőmű KSC idegenben győzött 80–67-re a ZTE NKK ellen a női kosárlabda NB I 9. fordulójában
Női kosárlabda NB I: csak egy negyedet vesztett el a ZTE, mégis kikapott

2009. 11. 21.
2009-11-22 00:03:59

A vendégek 25–9-re nyerték meg a harmadik harmadot, és ez döntőnek bizonyult az egyébként kiegyensúlyozott mérkőzésen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I   9. FORDULÓ

ZTE NKK–ATOMERŐMŰ KSC-SZEKSZÁRD 67–80 (18–18, 19–17, 7–25, 23–20)
Zalaegerszeg, 300 néző. V: Vétek, Söjtöry

ZTE: Bukovszki 6, Szalay 1, RASHEED 19/6, Szélesy 10, Crastnoscioc 16. Cs: Czukor 3/3, Ambrus 7/3, Hersics 5/3. Edző: Gáll Tamás

SZEKSZÁRD:
Pungor 5, BÁLINT 21/3, Tamás 8, BOZÓKI 31/9, Cazac 4. Cs: Jevtusenko 9, Tamis 2, Hajdú. Edző: Ujhelyi Gábor

Az eredmény alakulása: 5. p.: 7–9. 15.ő:_ 31–26. 25. p.: 40–51. 35. p.: 52–64.
Kipontozódott: Bukovszki (37. p.), Rasheed (40. p.)

MESTERMÉRLEG

Gáll Tamás: – Ma minden egyes poszton felülmúltak bennünket a szekszárdiak. Sajnos, a védekezésünk sem volt megszokott, így ilyen arányban is megérdemelt a győzelmük.
Ujhelyi Gábor: – Nem mi voltunk az esélyesek, de látható volt, hogyha ez a fiatal csapat képes ésszel is kosarazni, tud meglepetést okozni.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA
  1. MiZo Pécs 2010     8     8     –     –     808–426     +382      1.000      16
  2. MKB-Euroleasing Sopron     9     9     –     –     873–462     +411     1.000     18
  3. SEAT Lami-Véd Győr     9     9     –     –     831–522     +309     1.000     18

Kosárlabda NB I - A lányok a Szekszárd, a fiúk a Nyíregyháza ellen játszanak

A kosárlabda NB I-ben szombaton kettős mérkőzés lesz a zalai megyeszékhelyen. 16.45 órától a ZTE NKK a Szekszárd gárdáját fogadja, 19 órától pedig a Zalakerámia ZTE KK férfi gárdája a Nyíregyháziakat látja vendégül.

2009. november. 21. szombat | Szerző: ZH Online

A női találkozó látszik élesebbnek , hiszen közel két egyforma képességű játékosokból álló keret tagjai néznek farkasszemet.

- Legalább olyan jó kosarasai vannak a vendégeknek, mint nekünk, de azért nem ijedünk meg - jelentette ki Gáll Tamás az NKK vezetőedzője. - Az biztos, hogy nehéz nap lesz, de csupaszív játékkal és nagy odafigyeléssel hozható a talákozó. A meccs érdekessége, hogy a szekszárdiak az utóbbi négy találkozón nyertek, vagyis lendületbe vannak. Mi viszont túl vagyunk már a nagy csapatokon és most jönnek azok a meccsek, ahol jó pozíciót tudnánk kiharcolni. Ehhez persze szombaton már győzni kellene. Fontos szakasz következik a csapat életében, hisz többnyire olyan találkozókat játszunk, ahol közel azonos tudású gárdák mérik össze tudásukat. Gondot jelent az is, hogy Szász Emese influenzás, apró sérülések is vannak és így nem tudunk igazán edzeni. Minden gondot félretéve szurkolóink biztatása közepette azért remélhetőleg győztesen hagyhatjuk majd el a pályát szombaton este.

- zalasport -

Nem várt vereség

Írta: Lukácsffy Dénes
2009. november 21. szombat 22:39

ZTE NKK - Atomerőmű Szekszárd 67-80 (18-18, 19-17, 7-25, 23-20).

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.. Vétek, Söjtöri.

ZTE: Bukovszki (6), Szalay (1), Rasheed (19/6), Szélesy (10), Crasnoscioc (16). Csere: Czukor (3/3), Hersics (5/3), Ambrus (7/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Szekszárd: Pungor (5), Bozóki (31/9), Bálint(21/3), Tamás (8), Cazac (4). Csere: Tamis (2), Jevtusenko (9), Hajdu. Vezetőedző: Újhelyi Gábor.

Sok hibával kezdte a mérkőzést mindkét csapat. A vendégek nyugodtak meg hamarabb és szinte végig vezettek az első negyed során. A második negyed elején úgy nézett ki a ZTE játéka feljavul, három perc alatt elhúztak a hazaiak 29-20-ra. A negyed végére a tolnaiak felzárkóztak, sőt átvették a vezetést, az egerszegiek azonban fordítottak és 2 ponttal vezettek a nagyszünetben.

A harmadik negyedben „öltözőben maradt” a ZTE, amit a vendégek könyörtelenül kihasználtak. A zalaiak 5 perc alatt mindössze 3 pontot szereztek, míg a vendégek 20 pont környékén jártak, ezzel el is dőlt a találkozó. A befejező negyedben erőlködött a hazai csapat, de esélye sem volt, hogy megfordítsa a vesztésre álló mérkőzést. A fiatal -19 éves átlagéletkorú - vendégek meglepték a hazaiakat és megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Vélemények:

Gáll Tamás, a ZTE NKK vezetőedzője: - A mérkőzésen ellenfelünk minden poszton felülmúlt minket, megérdemelten nyertek.

Újhelyi Gábor, a Szekszárd vezetőedzője: - Nem mi voltunk a mérkőzés esélyesei, de fiatal csapatom bizonyította, ha ésszel játszik nyerhet.

Fotó: Borda Menyhért